Erről megoszlanak a vélemények, de a Northrop úgy gondolja, a fenti kérdésre igen a válasz.
Sokan úgy gondolják, a pilóta nélküli repülő szerkezeteké a jövő, de néhány nagy cég, mint például a Northrop Grumman szerint igenis szükség lesz emberi irányításra néhány év, vagy akár két évtized múlva is.
A vállalat nemrég villantotta meg egy promóciós videóban a jövő vadászgépének szánt nagy hatótávolságú vadászbombázóját (Long Range Strike Bomber), aminek sokan még a létezéséről sem tudtak.
A jövő vadászgépe állítólag szuperszónikus sebességre tud majd gyorsulni és lézerfegyverekkel lesz felszerelve. Ám ezek a fegyverek felvetik a túlmelegedés problémáját, amit a tudósoknak meg kell tudni oldani. A csúcsrepülőt 2030-ban már szeretnék élesben is bevetni.
Érdekesség:
A Northrop Grumman már több, méltán világhírű repülőgépet fejlesztett. Ilyen volt a B–2 Spirit lopakodó bombázó, és ilyen a Vashollónak is becézett X–47B drón is – ez utóbbi egyébként olyan robotrepülőgép, ami pilóta nélkül képes repülni és landolni egy repülőgép-hordozón. De a Northrop mégis úgy látja, hogy a jövő vadászgépeinek szükségük lesz pilótára is.