Mesebeli tájnak tűnnek.
Magyarország gyönyörű, ebben mindenki egyetért. Pedig igazából fogalmunk sincs, mennyire. Ez a 10 hely például mind itthon található, és ha még nem láttad őket élőben, akkor itt az ideje, hogy felvedd az idei kirándulólistádra!
- Tihanyi levendulamezők. A levendula fontos szerepet játszik Tihany történetében, a lilába borult táj pedig olyasmi, amit legalább egyszer mindenkinek látnia kell az életben. A levendulaszüretnek minden évben külön fesztivált is tartanak, ahol bárki szedhet magának az illatos virágból.
- A Szalajka-völgy a kirándulók egyik kedvelt célpontja, de ha te nem hódolsz ennek a kikapcsolódási formának, egy napra akkor is próbáld ki. A Szilvásvárad mellett található Szalajka-völgyben húzódik a Szalajka-patak, ami olyan tiszta, hogy a sebes pisztráng is megél benne, az itteni látnivalók csúcsa pedig a Fátyol-vízesés.
- Alcsúti hóvirágmező. Az ország legnagyobb egybefüggő hóvirágmezője található az Alcsúti Arborétumban, ami már ezekben a hetekben is tökéletes uticél lehet. A több mint 2 hektáros terület ilyentájt hófehérben pompázik a 7 hóvirágfaj összesen 24 fajtájának köszönhetően.
- A kazári riolittufa egyedülálló képződmény, nem csak itthon, de a világban is. Európában ezen kívül csak Törökországban, Kappadókiában található hasonló. Az egyedülálló képződmény 20 millió évvel ezelőtt, a Mátra vulkáni kitörésinek nyomán keletkezett és a víz formálta ilyen érdekesen barázdálttá.
- Bármennyi rosszat mondjanak is a bányatavakról, a rudabányai bányatavat látnod kell. Ez az apró gyöngyszem akár egy mediterrán üdülőparadicsomban is lehetne, ehelyett 60 méteres mélységével ez Magyarország legmélyebb állóvize.
- Fülöpházi homokbuckák. A magyar sivatag szintén kihagyhatatlan, merthogy ilyenünk is van ám! Fülöpháza mellett, a Kiskunsági Nemzeti Park területén található homokdűne egykor a Duna hordalékából jött létre.
- A mésztufahegyek Egerszalókon szintén egy érthetetlenül szép, felszíni, fehér „dombvidék”, ami a nagyvilágban is olyan ritka, hogy csak a Yellowstone Nemzeti Parkban és Törökországban találkozhatunk hasonlóval. A látványos mészkőteraszok megformálója a mélyből feltörő hőforrás, amire gyógyfürdőt is építettek a hegy közvetlen közelében.
- Repceföldek a Bakony lábánál. Nem csak lila és fehér virágmezőben gyönyörködhetünk: a rikító sárga repceföldek kilométereken át vidítják a szemet, bizonyítva, hogy még egy egyszerű ipari növényben is mennyi szépség rejlik.
- Aggteleki cseppkőbarlang. Talán mostanra nagyon kezdted hiányolni Aggteleket a listáról, de természetesen nem felejtettük le. A csodálatos barlangrendszer az UNESCO Világörökségi védelme alatt áll, és ha barlangot kell megnevezni, 10-ből 9 magyar biztos Aggteleket vágja rá a kérdésre.
- Basa-kert. Nézzétek el nekünk, hogy így a tavasz közeledtével nem bírunk elszakadni a virágoktól. A Babócsa határában található, 13 hektáros kert nárciszait állítólag egy basa ültette egykor háremhölgyei örömére (másik monda szerint a török pasa felesége hozta magával), de a lényeg, hogy valóban a török időkben telepedett meg nálunk ez a növény. A gyönyörű virágmezőt a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága védetté nyilvánította, többek között azért, mert egész Európában nem található ekkora kiterjedésű nárciszmező.
(latnodkell.com)