Veszprémi Gabriella nemcsak arra ügyelt, hogy az általa készített cipők gyártása közben ne jöjjön létre szemét, hanem a cipők maguk is hulladékból készültek.
Ahogy a háztartásokban, úgy a divatiparban is a hulladéktermelés csökkentése a cél – vagyis hogy úgy alkossanak a tervezők trendi holmikat, hogy közben a lehető legkevesebb szemét keletkezzen. Közben pedig nem hátrány, ha a tervezők kreációi még jól is néznek ki.
Mindez elmondható Veszprémi Gabriella cipőiről is. A MOME divat- és textiltervezői szakának végzős hallgatója a Cango&Rinaldi hazai divatmárka alkotóműhelyében készítette el diplomamunkáját. A fiatal tervező nemcsak arra ügyelt, hogy a papucsok, magas sarkú cipők előállítása során ne keletkezzen hulladék, hanem kreációit is fölösleges, hátramaradt anyagokból készítette.
„A diplomamunkám alapötlete is onnan indult, hogy szerettem volna valamilyen formában felhasználni az évek során összegyűlt, szabás után visszamaradt alapanyagokat, és így megoldást találni erre a hulladéktermelési problémára. Az újfajta technológiának a lényege, hogy az alapanyagokat pazarlás nélkül, maximálisan felhasználjuk, anélkül, hogy hulladékot termelnénk. Ezáltal akár funkcionalitását, de dizájnját tekintve is növelhetjük a tervezett darab értékét. A diplomamunkám során is ezt az alapelvet követettem, az így született kollekció is jól mutatja, mennyire kreatívan és sokféleképpen használhatjuk fel a visszamaradt bőr hulladékokat” – fogalmazott.